2021-03-31

Moja wirtualna, wymarzona wyspa

Projekt dla Uczniów klas VI - " Moja wirtualna, wymarzona wyspa"

Drodzy Uczniowie klas VI 🙂 zapraszamy Was do wzięcia udziału w projekcie matematyczno-geograficznym "Moja wirtualna, wymarzona wyspa".

Instrukcja:

Waszym zadaniem jest narysować swoją wymarzoną wyspę znajdującą się na (dowolnym) oceanie oraz wykonać poniższe polecenia:

1. określasz jej położenie przez narysowanie południka i równoleżnika (z ustaleniem stopni i stron świata)

2. ustalasz skalę w jakiej wykonasz mapę

3. zaznaczasz ukształtowanie terenu poziomicami, barwami hipsometrycznymi

4. dodajesz sieć wodną (rzeki, jeziora)

5. nadajesz nazwę wyspie i elementom linii brzegowej oraz innych obiektów (np. nazwy rzek, szczytów, zatok, itd)

6. robisz opis geograficzny wyspy (nazwa, położenie, ukształtowanie terenu, najwyższy szczyt, sieć wodna, itd.)

7. tworzysz dwa diagramy: słupkowy i kołowy (procentowy) przedstawiające dane dotyczące wyspy

8. mierzysz odległość między dwoma najbardziej oddalonymi punktami na mapie wyspy i obliczasz ich rzeczywistą odległość (korzystając z ustalonej wcześniej skali)

9. układasz 1-2 zadania dotyczące drogi, prędkości, czasu o tematyce związanej z wyspą

10. uzupełniasz tabelę „Zwierzęta na mojej wyspie”, wykonujesz potrzebne obliczenia. (Osoby chętne otrzymają tabelkę do wypełnienia w pdf.)

Rysunek wykonujemy na kartce A4, opis cech geograficznych max na 1 stronę A4. Część matematyczną możesz wykonać ręcznie lub na komputerze.

Pracę zostaną ocenione z dwóch przedmiotów - geografia i matematyka.

Termin wysyłania prac : 19.04.2021

Trzymamy kciuki za Waszą wyobraźnię 🙂 🥰