strona główna

2022-09-28

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKOWY

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKOWY

Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej Szkoły mogliśmy na cały dzień przenieść się i poznać kulturę krajów Europejskich. Z Czech machał do nas krecik mówiąc „Ahoj”. Ukraina przywitała nas w strojach ludowych chlebem i solą oraz nauczyła podstawowych zwrotów w ojczystym języku. Niemcy podczas przepięknej lekcji historii o powstaniu kraju uraczyli Nas preclami oraz regionalną sałatką ziemniaczaną zwaną Kartoffelsalat. W Norwegii było bardzo zimno, ale oprócz czapek i szalików ogrzaliśmy się przepięknymi widokami fiordów z których słynie to państwo. Gorąca Hiszpania zaskoczyła nas faktami o sobie i zaprezentowała strój do ludowego tańca flamenco. W Rumunii chłonęliśmy tamtejszy język i dzięki wystrojowi poczuliśmy klimat tego malowniczego kraju. Podróż po Europie zakończyła się w Wielkiej Brytanii, gdzie mieliśmy zaszczyt wypicia angielskiej herbaty z samym księciem Harrym.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawcom za włożony trud w przygotowanie cudownych lekcji, które zapamiętamy na długo.

Zobacz też inne aktualności