Wyprawka przedszkolaka

Adaptacja w życiu przedszkolaka odgrywa bardzo ważną rolę. Podczas zajęć adaptacyjnych dziecko przygotowuje się do nowych warunków otoczenia, poznania nowej organizacji dnia oraz zaakceptowania innej niż do tej pory pozycji społecznej. Poznaje przestrzeń przedszkolną oraz integruje się się z dziećmi i osobami dorosłymi uczestnicząc w zabawie.

Każde dziecko zapisane do naszego przedszkola ma możliwość wzięcia udziału w dwóch bezpłatnych tygodniach adaptacyjnych. Nowy przedszkolak podczas adaptacji przebywa w przedszkolu w godzinach 9.00-11.00 z możliwością stopniowego zwiększania ilości godzin. Zapisy na adaptację ustalamy indywidualnie.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA:

1. Ubranie :

- Buty na zmianę - które dziecko ubierze od razu po przyjściu do przedszkola (nie mogą być sznurowane, koniecznie na rzepy lub zatrzaski),

- Dodatkowy zestaw ubrań - przedszkolak może się łatwo pobrudzić podczas jedzenia czy zabawy, dlatego konieczne jest wyposażenie go w dodatkowe ubrania. Trzeba pamiętać, by w komplecie znalazły się: spodnie/spódniczka, bluzki, koszulki, rajstopy, majtki (więcej niż jedna para), skarpetki. (należy spakować do podpisanego worka i pozostawić go w szatni na wieszaczku);

2. Szczoteczka do zębów, pasta i kubeczek- wszystko podpisane;

3. Ręczniczek w wymiarach 30x30cm lub 30x50cm- podpisany (nie dot. maluszków);

4. Szczotka lub grzebień do włosów (dziewczynki);

5. Jeśli dziecko będzie uczęszczać na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, prosimy przyniesienie worka sportowego a w nim: koszulki i krótkich spodenek;

6. *Pieluchy;

7. *Piżamka i pościel do spania/leżakowania: kołderka, poduszka, prześcieradło na gumkę (rozmiar materaca 120x60)- wszystko spakowane w poszewkę po poduszce i podpisane.

*dotyczy grupy najmłodszej

Ubrania do zabawy na świeżym powietrzu:

- w chłodne dni: nieprzemakalna kurteczka z kapturem, czapka, kalosze;

- zimą: kurta zimowa, nieprzemakalne buty, czapka, szalik, rękawiczki, polarek;

- w cieplejsze dni: koniecznie nakrycie głowy (chustka/kapelusz lub czapka z daszkiem).